Hylke

Zaterdag 7 maart werd de Friese merrie Seija van de Eese (v Ulbran 502) in eigendom van mw. Grietje Smit bij ons in de kraamstal gebracht. Seija was 17 april uitgerekend van Faust 523. Vorig jaar beviel Seija ook bij ons in de Kraamstal, toen van haar eerste veulen: een hengstveulen Djavano (v.Faust 523). Net als vorig jaar liet Seija thuis zo nu en dan al wat hars aan het uier zien maar het uier was verder nog niet ontwikkeld. We hielden Seija nauwlettend in de gaten. Zondag 15 maart was het 'savonds ineens geen hars meer maar stond Seija echt te kegelen. In samenwerking met EquiLife paardenartsen Seija opgestart op medicatie voor placentitis. De medicatie sloeg goed aan en we vorderden gestaag richting de a'therme datum. Daar waren we heel blij mee, al hielden we natuurlijk nog steeds rekening met een dysmatuur veulen. Nu we in een veiliger tijdszone waren aanbeland konden we gaan afbouwen met de medicatie.

4 april begon Seija zichtbaar te veranderen. Het uier begon weer voller te worden, en ook de banden werden slapper. En ondanks de medicatie kondigde de bevalling zich die avond aan. Seija beviel van een klein maar heel helder hengstveulentje: Hylke. Zoals verwacht was de biest niet van denderende kwaliteit; Brixwaarde <20. Hylke deed enorm zijn best om te gaan staan maar was nog niet sterk genoeg om zelfstandig in de benen te komen. Met onze hulp stond hij uiteindelijk wel maar nog zo wiebelig dat het uier zoeken/pakken nog niet op tijd wou lukken. Daarom Hylke eerst met de fles gevoed met melk van Seija aangevuld met antistoffen. Dit hebben we na 2 uren nog een keer herhaald en toen lukte het Hylke om zelf te gaan staan en het uier te pakken. Wat een wilskrachtig veulen!

De volgende dag kwam EquiLife paardenartsen langs voor de gezondheidscheck van Seija en Hylke. Seija en Hylke zijn helemaal in orde bevonden. De IgG van Hylke was wel aan de lage kant. In overleg met Grietje besloten om Hylke bloedplasma toe te dienen voor een zo optimaal mogelijke start voor Hylke.

Woensdag 8 april hebben wij Seija en Hylke thuis gebracht en nu kan Grietje lekker zelf genieten van dit klein, maar fijne hengstveulentje. Grietje van harte gefeliciteerd!